br

Internetinės naršyklės


Kas tai? Jau pats pavadinimas nusako, kad tai programa, skirta naršymui internete. Jų sukurta tikrai nemažai ir vartotojams sudėtinga išsirinkti „geriausią“. Visų naršyklių paskirtis suteikti vartotojams galimybę komfortiškai „keliauti“ po interneto platybes. Tačiau jos visos turi savo privalumus ir trūkumus.

Smulkiai papasakoti nėra galimybės, o ir nematau pakolkas tikslo. Paminėsiu tik paskutinių testų rezultatus. Tyrimai rodo, kad labiausiai naudojama naršyklė yra „Google_Chrome“. Kita nemažiau populiari yra „Mozilla Firefox“ liaudyje dar vadinama „ugnine lapute“.

Chrome yra tikrai sparti naršyklė ir žinoma reikalaujanti iš kompiuterio daug resursų. Senesnių kompiuterių savininkams ne visada patenkina lūkesčius.

Firefox pakankamai saugi ir nereikalaujanti daug resursų. Tinka senesniems kompiuteriams, dirbantiems windows operacinėse sistemose.

Lietuvos vartotojai dažniausiai ir naudoja šias naršykles. Kaip kam patinka dar „Opera“. Egzistuoja daugybė klonų, pagamintų aukščiau paminėtų naršyklių pagrindu, bet apie juos vartotojai gali pasidomėti patys.

Windows sistemų naudotojams ir rekomenduoju paminėtas naršykles. Kaip alternatyvą sėkmingai dar galima naudoti ir integruotą į sistemą „Edge“ naršyklę. Tačiau savo pasakojime minėsiu tik Chrome ir Firefox.

Jeigu susipažinote su šiuo straipsniu: Portable: Atlikę ten pateiktas rekomendacijas jau turėsite savo kompiuteryje paminėtas naršykles. Arba teks jas atsiųsti ir įdiegti į savo kompiuterius. Ir nesvarbu kurį variantą pasirinksite – portatyvines ar diegiamas. Mano tikslas parodyti, kaip jas sukonfigūruoti produktyviam darbui.

Pasirinkus diegiamus variantus naršykles galite atsisiųsti:
Chrome:
Firefox:

Praturtėjus pasirinkta naršykle ar naršyklėmis jų konfigūracijai praturtėkime Googlės el pašto dėžute (dėžutėmis) Paštas:

Naujokams skirtuose video parodysiu, kaip atsiųsti, įdiegti ir paruošti pasirinktas naršykles.

Laukite video

Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.