br

Elektroninis paštas


Sveiki berniukai ir mergaitės. Turėti ar neturėti elektroninio pašto dėžutę – toks klausimas negali net atsirasti. Be veikiančio pašto internete Jūs NIEKAS. Kitaip tariant tik vaiduoklis be jokių privelegijų.

Norėdami sukurti paskyras socialiniuose tinkluose pvz (facebook, draugas.lt) ar kituose saituose, įsileidžiančiuose tik registruotus skaitytojus, privalėsite nurodyti veikiantį paštą.

Paslaugas teikiančios organizacijos taip pat paprašys nurodyti pašto adresą, kur atsiųs sąskaitas apmokėjimui. Internetinės parduotuvės irgi nepriims užsąkymų be pašto. Tikiuosi supratote, kad be pašto internete vartotojas turi labai ribotas galimybes. Todėl šiame pasakojime supažindinsiu su savo vizija.

Prieš keletą dešimčių metų plečiantis internetui, rinkoje atsirado ir elektroninio pašto tiekėjai. Vieni gyvena ir po šia diena, o kiti dingo kaip kamparas, nusinešdami vartotojų prisijungimo duomenis prie tam tikrų servisų. Todėl, kaip sakydavo mano šviesios atminties tėtušis – reikia eiti prie galvos o ne prie šiknos.

Kurdami pašto paskyras turime atsakingai pažvelgti į šį procesą ir pasirinkti patikimus tiekėjus. Mano pasirinkimas teko korporacijai „Googlė“. Tai be jokių abejonių lyderis šioje sferoje, siųlantis savo registruotiems klijentams daugybę nemokamų paslaugų.

Sukūrę gmail paštą Jūs gaunate savo yuotube kanalą, 15 Gb talpos diską savo failų laikymui, neribotos talpos nuotraukų ir video failų saugyklą, ofiso programų paketą ir daugybę kitų skanėstų, apie kuriuos pasakosiu saito puslapiuose.

Todėl be jokios sąžinės graužaties rekomenduoju ir Jums naudotis Google paslaugomis. Tai laiko patikrintas ir patikimas paslaugų teikėjas, atnešiantis teigiamas emocijas. Ir norint patirti šį džiaugsmą, sukurkime gmail paskyrą. Beje, čia Jūs neribojami pašto dėžučių kiekyje.

Žinau žinau: esate ne pirmokai ir kelis laukelius užpildysite be jokio vargo. Šioje „receptūroje“ neteiksiu jokių gramais ar kibirais matuojamų dydžių. Tiesiog atkreipsiu Jūsų dėmesį į patikimos ir saugios pašto dėžutės sukūrimą.

Dažniausiai pradedantieji kompiuteristai norėdami „kaip geriau“ gauna „kaip visada“. Tai atsitinka dėl kaip kurių niuansų nežinojimo. Štai apie tai ir pakalbėkime šiame straipsnyje.

Pirmiausiai mums reikia patekti į googlės puslapį, kur galėsime pradėti registraciją. Lengviausias būdas paspausti šitą nuorodą : https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=lt

Atsidariusiame puslapyje galite paskaityti pateiktas instrukcijas. Po to paspauskite mėlyną mygtuką „google paskyros kūrimas“, kur atsivers pirmoji lentelė, reikalaujanti užpildymo.


Pirmoje eilėje sistemai pasakysime, kad kursime naują paštą (sau). Tam tikslui po laukeliu „El. Pašto adresas“ spausti nuorodą Sukurti naują „Gmail“ adresą (mėlyna spalva). Šis laukelis truputį pakeis savo tekstą: Jeigu atsidarys iš karto toks laukelis, pradedam pildyti

Vardą ir pavardę tikiuosi prisimenate ir klaidos nepadarysite (Rekomenduojama rašyti su lietuviškais simboliais)

Sekantis laukelis „Naudotojo vardas“ netoleruoja lietuviškų simbolių – tik lotyniškos raidės, skaičiai ir iš simbolių taškai! Jame rašome tik pasirinktą vardą vietoje užrašo „Naudotojo vardas“ galūnė @gmail.com jau atsirado savaime ir jos rašyti nereikės.

Noras sukurti vardinį paštą greičiausiai baigsis nesėkme, nes jis bus jau užimtas kito vartotojo. Vedant slaptažodį atsiras raudonas pranešimas pakeisti adresą.

Iš principo pašto adresas neturi jokios įtakos dėžutės saugumui – tai tik graži pakuotė ir lengvas atsiminimas. Svarbu parinkti be klaidos pranešimo.

Sekantys du laukeliai „Slaptažodis“ ir „Patvirtinti“ labai svarbūs ir į juos vedamas tas pats pasirinktas slaptažodis.

Žinau! Slaptažodį tipo „onute53“ ar „antanas1965“ lengva atsiminti, bet tokį lengva ir nulaužti (per kelias akimirkas). Nuo pasirinkto slaptažodžio stiprumo priklausys dėžutės saugumas. Kopijuojame sugeneruotą slaptažodį ir įklijuojame į savo laukelius ir spadžiame mygtuką „Kitas“

Beje, šį slaptažodį saugokite nuo visų už 1000 spynų ir jo neatskleiskite net paslaugos tiekėjui. Ir nenaudokite jo kitoms paskyroms

Prasukame atsidariusį langą iki apačios ir uždėję dvi varneles spaudžiame „Sukurti paskyrą“


Dar kartą spaudžiame „Patvirtinti“

Ir pagaliau mūsų sveikinimai! Jūs ką tik tapote visų nemokamų Googlės įrankių savininkais.

Tokiu pačiu būdu rekomenduoju sukurti bent 3 pašto dėžutes: pirmąją naudoti asmeniniam susirašinėjimui, antroji naudojama paslaugų teikėjams ( į ją atsiųs jums sąskaitas apmokėjimui) ir pagaliau trečioji skirta registracijoms saituose, galimybei palikti komentarus.

Jeigu Jūs jau turite gmail pašto dėžutę (dėžutes), tai rekomenduoju per paskyrų nustatymus pasikeisti slaptažodžius į kriptografiškai stipresnius.

Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.