br

Kietojo disko programinis dalinimas


Šią temą skaitau viena iš pagrindinių, pradedant naudoti kompiuterį. Daugiametė kompiuterių programinio remonto nuotoliniu būdu patirtis leido padaryti tam tikras išvadas. Dalinti ar nedalinti pagrinde priklauso nuo kompiuteriautojo ambicijų, apsispręndimo, kokiam tikslui kompiuteris bus panaudotas.

Galiu teigti, kad didžioji tautiečių dalis (nepriklausomai nuo jų amžiaus) net nenutuokia apie kompiuterių panaudojimo galimybes. Daugumos žinios apsiriboja naršymu internete (išimtį sudaro ofisų darbuotojai) sekretorės, buhalterijos darbuotojai, projektuotojai ir t.t, kurie buvo priversti susipažinti su specifinėmis programomis.

Nelankę jokių kursų kompiuterijos gudrybių siekė „mokslinio maigymo metodu“. Kaip kuriems pasisekė truputį daugiau, nes kažkokius pradmenis parodė atžalos. Bet ir ši kategorija „dantų neišpliko“, kadangi jaunimas labai užimtas ir neturi laiko „senių“ mokymui. Šį trūkumą bandysime įveikti kartu virtualios mokyklos pagalba.

Prieš penketą metų teko daryti programinį kompiuterio remontą nuotoliniu būdu. Moteriškė aname laido gale buvo konkreti internautė, nes daugiau nieko nemokėjo atlikti su kompiuteriu. Paklausęs kokias naudojate programas, išgirdau – „ai, man biški internetas kad tik veiktų“. Man labai patiko tas išsireiškimas ir nuo to laiko internautų kategoriją pradėjau vadinti „ai biški“.

Taigi, jeigu esate griežtai užėmę poziciją „ai biški“, tuomet toliau galite šio straipsnio neskaityti ir pereiti prie internetinių programų ar kompiuterio aptarnavimo aprašymų. Jeigu esate apsisprendimo stadijoje – tęskite skaitymą.

Kitai kompiuterių naudotojų kategorijai paminėsiu keletą galimų pramogų savo elektroninio draugo pagalba. Galite rašyti savo elektronines knygas iliustruotas nuotraukomis ar paveikslėliais. Redaguoti nuotraukas ir video (kurti video klipus, sveikinimų atvirukus).

Pasaulio televizija, radijas ir daug kitų pramogų. Ir svarbiausia galėsite visą šį sukurtą turtą laikyti savo kompiuteryje ilgą laiką neprarandant duomenų sugedus operacinei sistemai. Tam tikslui ir reikia tinkamai paruošti kompiuterio laikmeną (kietąjį diską)

Kada galima atlikti disko dalinimą? Operacinės sistemos diegimo metu – tai numato kelių papildomų klavišų paspaudimą. Darbų kainai tai įtakos neturi. Kitas variantas – kada vartotojas jau buvo prikėlęs savo failų į bendrą nedalintą diską. Tuomet saugus dalinimas atliekamas specialių programų pagalba. Svarbu, kad dalinimo metu bendra panaudota disko talpa neviršytų 100Gb.

Keblesnė padėtis, kada dalinamas diskas užpildytas ženkliai daugiau 100gb. Tada teks vartotojo sukauptus failus laikinai iškelti į kitą laikmeną, o po dalinimo įkelti atgal į klijento kompiuterį. Tas žinoma pareikalaus daugiau laiko ir atlygio už darbą. Todėl šią procedūrą geriausiai atlikti kompiuterio naudojimo pradžioje

Idealiausias variantas klijentui - įsigyti išorinį kietąjį diską ir pačiam persikelti savo „turtą“, tuo pačiu pasidarant atsarginę kopiją. Tuomet disko programinis dalinimas bus nebrangus.

Pamokėlės kaip tai atlikti nepateiksiu, nes nepatyręs vartotojas gali padaręs mažiausią klaidelę prarasti savo sukauptus failus. Rekomenduoju šį veiksmą deleguoti specialistams

Įspėjimas: meistras gali teigti jog teks perdiegti operacinę sistemą. Čia du variantai: bandoma pasipinigauti arba meistras nepatyręs. Tokiu atveju ieškokite adekvataus meistro, kuriam svarbiau atlikti darbą o neprisiplėšti "žalių".

Šią operaciją mes įsisavinome atlikti nuotoliniu būdu ir jeigu nepavyko rasti tinkamo meistro savo regione siūlome mūsų paslaugą nuotoliniu būdu.

Už 10 eurų mokestį padalinsime kietąjį diską ir perkelsime sistemines direktorijas į saugę disko zoną.

Iškilus klausimams konsultacijas gausite nemokamai, ale ir daugumą naudingos informacijos teikiame visuomeniniais pagrindais, todėl į bankrotą neišeisit

Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.