br

Mano slaptažodžiai


Štai bičiuliai priartėjome prie visų laikų ir visų kompiuteriautojų didžiausio galvos skausmo. Tai ne tas skausmas, kada moterims „skauda galvą“. Kalba vyks apie kriptografiškai stiprių slaptažodžių kūrimą ir jų panaudojimą. Jau greitai mes kartu keliausime į internetą ir pats laikas pasirūpinti savo saugumu.

Tema pakankamai opi ir nuo jos supratimo priklausys vartotojo saugumas internete. Pilnai ją išgvildenti vargu ar pavyks, nes hakerių metodikos kaskart tobulėja, beje kaip ir viskas šiame pasaulyje. Tačiau mes pabandysime atsilaikyti prieš būsimus išpuolius.

Kategoriškai nerekomenduoju slaptažodžiams naudoti vardus (taip pat ir savo augintinių), datas (galimas susieti su jumis), realius žodžius iš žodynų. Besiruošiantis Jus atakuoti piktavalis labai kruopščiai seks aukos veiklą socialiniuose tinklapiuose, kur Jūs patys paliksite jam daug naudingos informacijos slaptažodžio atspėjimui.

Bet kokį slaptažodį galima nulaužti, tik klausimas per kiek laiko tai atliks vidutinio pajėgumo kompiuteris. Silpnus slaptažodžius laužia nuo 0 sekundžių iki kelių dešimčių minučių o štai tokio tipo

Štai jums keli rusų saitų adresai, kur galite pasitikrinti slaptažodžio stiprumą. Žinoma ten patikrintą slaptažodį realiai naudoti nepatariu, nes jis jau internete apšviestas. Galite saugiai naudoti tik panašaus tipo.

Slaptažodžio patikra:

Slaptažodžio patikra:

Galima naudoti 2 – 3 žodžių iškraipytą derinį, praskiestą specialiais simboliais (nenaudojant lietuviškų raidžių) pvz iš frazės „našlė charakterio audringo“ darom slaptažodį „nasle#charakter%afigenyy“ arba „n,asle#c,harakter%a,figenyy“

Dabar įtariu pasipils skaitytojų emocijos – kaip tokių kringelių kombinacijas atsiminti, tuo labiau jeigu kiekvienam resursui reikia sukurti atskirą slaptažodį. Viskas paprasta! Pradžioje mes juos išsaugosime tekstiniame dokumente. Paruoštą failą galima atspauzdinti ant popieriaus ar išsaugoti USB atmintuke.

Atsiradus susidomėjimui papasakosiu apie programą, kurioje galėsite laikyti slaptažodžius savo kompiuteryje. Taigi lauksiu komentarų. O dabar pažiūrėkit video, kaip sugeneruoti stiprius slaptažodžius ir juos išsaugoti.

Jeigu dar neįdiegėte portatyvinių programų platformos, kur rasite slaptažodžių programą, galite nemokamai atsisiųsti iš:

Gamintojas:

Saugykla:

Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.