br

Patriotizmas kompiuterijoje


Jeigu mes būtumėme ne lietuviai ir mūsų alfabite nebūtų šių kelių simbolių (ą,č,ę,ė,į,š,ų,ū,ž) rašomas straipsnis netektų jokios prasmės. Tačiau dabar turime rimtą pagrindą aptarti lietuvybę ir kompiuteriją. Kompiuteris pagal savo kilmę yra anglas ir svetimomis kalbomis disponuoja tiek, kiek yra išmokintas.

Ne išimtis ir mūsų kalba. Ir nuo šios vietos lietuvos kompiuteristams atsiranda keli niuansai truputį keičiantys kompiuterio panaudojimą. Kaip tikri patriotai norime rašant naudoti aukščiau nurodytus tuos 9 simbolius, bet...

Mes nesami didelė tauta ir programų gamintojai nesuka sau galvos savo programas pritaikyti mūsų kalbai. To pasekoje mūsų „patriotas“ neišvengiamai susidurs su atitinkamu nepatogumu. Ir problema slypi tame, kaip savo kompiuteryje pavadinsime failus ir aplankus (direktorijas).

Tarkim vartotojas kuria savo kompiuteryje foto albumą. Norėdamas išrūšiuoti nuotraukas būtinai sukurs aplankus su savo pavadinimais. Pvz „Živilė 2010“, tame aplanke padės nuotrauką ir ją pavadins „živilės gimtadienis 2010.jpg“ ir liks labai nustebęs, kada nuotraukų redagavimo programa kategoriškai atsisakys atidaryti pasirinktą nuotrauką.

Štai čia „patriotizmas“ ir pakiš koją. Problemos sprendimas iki kaulų čiulpų paprastas: NIEKADA !!! aplankų ir failų pavadinimuose nenaudokite lietuviškų simbolių. Viskas bičiuliai! Problema išspręsta. „Šveplai“ pavadinti failai niekada nesukels jokių problemų naudojant kompiuterį.

Visai kita situacija rašant „Word‘o dokumentus“ arba susirašinėjant socialiniuose tiklapiuose ar kituose mesendžeriuose. Čia ne tik reikia, bet ir būtina rodyti savo „patriotizmą“ ir rašyti pagal galimybes teisingai.

Ir dar apie rašymo kultūrą: - rašymas tokiu stiliumi „LABAS, KAIP GYVENI?“ jau pats klausimas skamba kvailai, bet yra didžiulė nepagarba savo pašnekovui. Didžiosiomis raidėmis galima išskirti vieną svarbų žodį o ne visą tekstą.

Tikiuosi šių paprastų rekomendacijų dėka išvengsite daugelio nepatogumų, nes vienas taškelis ar paukštelis ant raidės, padėtas ne vietoje ir galvos skausmas garantuotas

Nesutinki? Paprieštarauk!


Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.