br

Kompiuteris Jums


Sveiki bičiuliai! Bėga laikas, nusinešdamas senus požiūrius ir atnešdamas naujas idėjas bei pastebėjimus. To pasekoje truputį keitėsi ir mano mokymo programa, skirta pradedantiesiems ir ne tik kompiuteristams. Bandymas nuosekliai ir išsamiai pasakoti kaip kurias temas patyrė nesėkmę, nes praktiškai niekas iš mano skaitytojų nesiryžo savarankiškai atlikti aprašomų veiksmų.

Kalbu apie įvairius operacinės sistemos nustatymus reikalingus kompiuterio greitaveikai ir saugumui užtikrinti. Vyresnei auditorijai pasirodo geriau užmokėti kelis eurus ir deleguoti šį darbą specialistui, nei patiems „graužti“ internetines technologijas. Iš principo tai logiška – tegul kiekvienas užsiima savo darbu.

Tai kas mano manymu žinotina kompiuterio naudotojui, besikreipiančiam pagalbos į specialistus? Kompiuterio savininkas turi mokėti pateikti meistrui techninę užduotį, už kurios atlikimą moka atlygį. Ir jokiu būdu nenaudoti frazės „daryk meistreli savo nuožiūra“. Tokiu atveju „meistrelis“ tikrai jums padarys. Apie tokios užduoties sudarymą papasakosiu kitame straipsnyje.

Kitas punktas, apie kurį derėtų žinoti, tai kompiuterio pasirinkimas. Čia matau tik 2 variantus:
1. Jūs jau turite kažkokį kompiuterį seniau pirktą ar paveldėtą
2. Jūs ruošiatės pirkti naują

Pirmuoju atveju neverta sau sukti galvos iki to momento, kol jau turimas kompiuteris tenkina visus poreikius. Kompiuterio keitimas į rimtesnį duos apie save žinoti pakeitus savo poreikius ir pradėjus naudoti atitinkamas programas. Priklausomai nuo pasirinktos veiklos bus reikalingas ir atitinkamas įrenginys.

Pirkdami naują kompiuterį turite žinoti, kokias užduotis spręs įrenginys. Čia vėl geriau „pasitarti su gydytoju“ dėl šalutinio poveikio, kitaip tariant nepriklausomu specialistu (jokiu būdu pardavėjo-konsultanto nuomonę nelaikant prioritetine), nes ši asaba suinteresuota labiau įškišti prekę.

Žinoti tą faktą, kad ir pakankamai galingas kompiuteris su laiku lėtės būtina visiems vartotojams. Bet kuris kompiuteris prieš pradedant naudotis privalo būti atitnkamai sukonfigūruotas ir reguliariai administruojamas.

Taigi bičiuliai, jeigu norite, kad jūsų kompiuteris veiktų maksimaliai sparčiai, būtų saugus eksploatuojant, reikia atlikti vienkartinius tam tikrus veiksmus nekeičiant kompiuterio elementų arba su jų pakeitimu:
• Padalinti programiškai kietąjį diską (rekomenduoju atlikti specialistui)
• Perkelti sistemines direktorijas į skirsnį arba diską, kur nėra operacinės sistemos
• Atlikti programinį sistemos valymą

Senesnius kompiuterius taip pat galima priversti dirbti greičiau. Čia jau reikės tam tikrų detalių pakeitimo (apie šių veiksmų tikslingumą tartis su specialistu). Žinoma iš senos mazgotės naujo audeklo nepagaminsime, bet sparta pagerės.

Tolimesnė kompiuterio greitaveika pasiekiama atliekant tikslesnius sistemos ir programų nustatymus. Išvardintas operacijas geriausiai atlikti kompiuterio naudojimo pradžioje, bet įmanoma ir jau naudojamam įrenginiui.

Visa tai galite pasiekti turėdami meistrą, kuriuo pasitikite. Bet kuriuo atveju pirmoje eilėje rekomenduoju atlikti kompiuterio diagnostiką, iš kurios galima spręsti apie vienokio ar kitokio veiksmo tikslingumą.

Toliau derėtų žinoti, kad visas programines problemas (išskyrus operacinės sistemos diegimą) galima sėkmingai atlikti nuotoliniu būdu, pasinaudojus atitinkamomis programomis. Paskaitykite čia:

Pasinaudojęs proga galiu pasiūlyti savo paslaugas:

Mano miesto gyventojams teikiamas realus kompiuterių aptarnavimas, o gyvenantiems kitur (nors Amerikoje) yra galimybė pasinaudoti nuotoline pagalba.

Kompiuterio diagnostiką atliksiu nemokamai.

Programinių problemų sprendimas nuotoliniu būdu labai brangus ir svyruoja nuo “ačiū” iki “didesnis ačiū” ir pigiausias variantas 10 eurų. Taigi bičiuliai, o kiek tai kainuoja jūsų regione?

Ir pagaliau būti ar ne būti! Štai kur tikras klausimas.

Aš savo “reputetą” internete uždirbinėjau ilgus metus, todėl į šį klausimą geriau gali atsakyti mano klijentai.

Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.