br

Portatyvinės programos


Sveiki! Šiandieną pats laikas sužinoti kas per žvėris tos portatyvinės programos, kuo jos skiriasi nuo paprastų diegiamų ir kame jų pranašumas.

Papasakosiu kur slepiasi naujausias šių programų versijų klondaikas, pasiruošęs atsirasti Jūsų kompiuterio kietąjame diske ar USB atmintinėje. Manau greitai suprasite jų didžiulę vertę, ko pasekoje jomis užsipildysite savo laikmenas.

Esu įsitikinęs, kad pakankamai greitai bus sunku susigaudyti šio turto apimtyje. Bet nepulkit į paniką: tuo pačiu parodysiu programą, kurios pagalba galėsite patogiai organizuoti visą portatyvinį softą pagal kategorijas. Tai specialus konteineris, skirtas tokių programų laikymui ir jų naudojimui. Beje, šiame konteineryje puikiai pritaps ir iš kitų šaltinių gautos portatyvinės programos.

Tokiu būdu visos programos bus vienoje vietoje. Nereikės jų atskirai diegti po operacinės sistemos perrašymo, ir svarbiausia bus išsaugoti visi programų nustatymai. Ne mažiau svarbus faktas, kad laikant šį turtą USB atmintinėje, galėsite sekmingai ja pasinaudoti ir svetimame kompiuteryje.

Portatyvinių programų pranašumas akivaizdus: jų nereikės diegti į kompiuterį. Jomis galėsite iš karto naudotis nukopijavus į USB, HDD ar SSD. Jos nepalieka jokių pėdsakų kompiuteryje, nes neįsirašo į sisteminį registrą ir tuo skiriasi nuo diegiamų programų, kurios kaip maras plinta po operacinę sistemą.

Tikiuosi neprieštarausite, kad nusinešus tokią USB atmintinę į svečius ir ją prijungus prie svetimo kompiuterio bus velnioniškai malonu naudotis savo skaipu ar naršykle, kurioje išsaugoti Jūsų lankomi tinklapiai ir slaptažodžiai. Toks žaisliukas daugumai pravers ir darbe, kur ne visada yra galimybė pasinaudoti Jums reikalinga programa.

Nepatyrę vartotojai gali užduoti klausimą: ar galima nukopijuoti jau įdiegtą programą iš sisteminės direktorijos „Program Files“ ir ją naudoti kaip portatyvinę? Deje ne! Kaip ir buvo minėta, diegiama programa giliai integruojasi į sistemą ir tų „uodegyčių“ tiesiog nerasite. Su portatyvinėmis programomis kitas reikalas – kopijuokit ir dalinkitės kaip ir paprastais failais.

Nors pilnam aiškumui derėtų paminėti, kad portatyvinės programos yra gaminamos iš paprastai diegiamų. Ir svarbiausia portatyvinimui pasiduoda beveik visos programos. Tačiau tai jau kita istorija.

O dabar susipažinkim su portatyvinių programų platforma (konteineriu). Saito adresas atsisiuntimui: https://portableapps.com

Programa išversta į daugelį pasaulio kalbų, ir kas labai malonu – yra ir lietuvių kalba. Šitos platformos pagalba išmoksime atsisiųsti ir laikyti mums reikalingas portatyvines programas.

Dar viena maloni staigmena ta, kad atsiųstos iš čia portatyvinės programos savaime atsinaujins Jūsų kompiuteryje, kada bus išleista naujesnė versija.

Dar viena nuostabi portatyvinių programų savybė, tai bendras kompiuterio spartos padidinimas, nes nėra paleidžiamos windows tarnybos, kas mažina procesoriaus ir operatyviosios atminties panaudojimą.

Ir pagaliau pati svarbiausia nauda tame, kad po operacinės sistemos perdiegimo Jums nereikės ištisas valandas diegti ir konfigūruoti darbines programas. Jos išliks platformoje be pakitimų ir su anksčiau atliktais nustatymais

Iš trūkumų galima paminėti faktą, kad kartais programos atsisako dirbti operacinėse sistemose, skirtingose, nei buvo pagamintos. Nors tai laikini nepatogumai. Rekomenduojama pereiti į windows 10 ir naudoti naujausias programas.

Ir pagaliau kokie bebūtų trūkumai, jie su kaupu kompensuojasi tuo faktu, kad net piratinės programos integruojasi į konteinerį ir vartotojas gali dirbti be jokių apribojimų. Šito aš Jums nesakiau

Atkreipkite dėmesį! Šis video susideda iš 4 fragmentų.

Platformos namų puslapis:
Atsisiųsti platformos šabloną iš mūsų saugyklos:
Atsisiųsti platformą su programomis, darytomis pamokėlės metu iš mūsų saugyklos:

Turite klausimų? Klauskit!

Atsiradusių klausimų nedėkite į tolimą lentyną.